Działanie 6.13 typ 1 – Projekty skierowane do IV etapu oceny
Zakończyliśmy III etap oceny wniosków. Publikujemy Informację o projektach zakwalifikowanych do
kolejnego etapu.
Działanie 6.13 typ 1 – Projekty skierowane do III etapu oceny
Zakończyliśmy II etap oceny wniosków. Publikujemy Informację o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu.
Działanie 6.13 typ 1 – Projekty skierowane do II etapu oceny
Zakończyliśmy I etap oceny wniosków. Publikujemy Informację o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu.
Informujemy, że w odpowiedzi na nabór złożono 13 wniosków o całkowitej wartości projektów wynoszącej 18 189 736,25 PLN.
Szczegóły naboru
DLA KOGO
- Administracja publiczna
- Organizacje społeczne i związki wyznaniowe
- Służby publiczne
- Instytucje nauki i edukacji
- Przedsiębiorstwa
- Przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne
O wybór projektu mogą ubiegać się następujące typy Wnioskodawców:
-
JST, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia, jednostki organizacyjne JST, podmioty ekonomii społecznej zajmujące się aktywizacją społeczno-zawodową rodzin i osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, podmioty działające na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej, których podstawowym zadaniem nie jest działalność gospodarcza, instytucje resocjalizacyjne, instytucje opiekuńczo wychowawcze.
NA CO
- Rozwój usług społecznych
Typ 1.
Kompleksowe wsparcie aktywizacyjne na rzecz rodzin, społeczności i osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia, a także osób biernych zawodowo poprzez: a) usługi integracji: – społecznej, której celem jest nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej (poprzez m.in. udział w zajęciach w jednostkach reintegracyjnych takich jak WTZ, ZAZ, CIS, KIS, zatrudnienie i współpraca z asystentem osoby bezdomnej, uczestnictwo w placówkach wsparcia dziennego, kręgach wsparcia, grupach samopomocowych, asystent rodziny jako usługa dodatkowa), – edukacyjnej, której celem jest nabycie lub potwierdzenie kompetencji ogólnych lub zawodowych dostosowanych do potrzeb rynku pracy prowadzących do uzyskania kwalifikacji, – zdrowotnej, której celem jest wyeliminowanie lub złagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy. Finansowanie usług zdrowotnych jest możliwe w zakresie działań o charakterze diagnostycznym lub profilaktycznym, zaś finansowanie leczenia jest możliwe wyłącznie w ramach opieki długoterminowej, jako wsparcie towarzyszące, – zawodowej, której celem jest pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu, wyposażenie w kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy (poprzez m.in. udział w zajęciach w jednostkach reintegracyjnych, kursy i szkolenia zawodowe, staże i praktyki zawodowe, zatrudnienie subsydiowane), pośrednictwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy, pomoc w utrzymaniu zatrudnienia (np. finansowanie trenera pracy, doradcy zawodowego, asystenta pracodawcy, zatrudnienie wspomagane obejmujące wsparcie osoby z niepełnosprawnością przez trenera pracy/asystenta zawodowego u pracodawcy).; b) działania zmniejszające bariery w zatrudnieniu grup marginalizowanych społecznie realizowane np. w formie kampanii informacyjnych (jako działanie uzupełniające); c) zmniejszanie barier w dostępie do krótkoterminowych mieszkań w połączeniu z usługami wspierającymi, np. poprzez sfinansowanie najmu krótkoterminowego na otwartym rynku, w mieszkaniu wspomaganym itp. jako alternatywy dla więzienia i bezdomności, d) uczestnictwo w kulturze, zwiększanie kompetencji w zakresie spędzania czasu wolnego jako działania skierowane głównie do dzieci oraz do dzieci i ich rodziców/opiekunów w celu wzmacniania więzi (jako działanie uzupełniające); e) inne usługi merytorycznie związane z realizacją projektu; f) szkolenia/doradztwo specjalistyczne dla pracowników z różnych sektorów zaangażowanych w proces efektywnej pracy z osobami z grup marginalizowanych społecznie poprawiające ich umiejętności udzielania efektywnej pomocy, z wyłączeniem kadr instytucji pomocy i integracji społecznej (jako działania uzupełniające). |
Procedura odwoławcza przysługująca wnioskodawcom uregulowana jest w rozdziale 16 ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 z dnia 28 kwietnia 2022 r.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
- Każdemu wnioskodawcy, w przypadku negatywnej oceny projektu, wybieranego w sposób konkurencyjny przysługuje prawo wniesienia protestu. Celem wniesienia protestu jest ponowne sprawdzenie złożonego wniosku w zakresie spełniania kryteriów wyboru projektów (art. 63 ust. 1 ustawy). Protest może dotyczyć oceny spełnienia kryteriów wyboru projektów, z którą wnioskodawca się nie zgadza lub sposobu przeprowadzonej oceny w zakresie naruszeń o charakterze proceduralnym, jeżeli zdaniem wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce.
Jak się ubiegać
Jak przygotować wniosek?
- Zapoznaj się z Regulaminem wyboru projektów i Szczegółowym Opisem Priorytetów
- Zapoznaj się z kryteriami wyboru projektów określonymi w Regulaminie wyboru projektów
- Przeczytaj instrukcję wypełniania wniosku dla naboru
- Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z Instytucją Organizującą Nabór lub Głównym Punktem Informacyjnym
JAK SKŁADAĆ WNIOSEK?
Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami (jeśli dotyczy) w wersji elektronicznej
w SOWA EFS w ramach utworzonego przez ION naboru.
Po terminie wskazanym jako data zakończenia naboru, nie będzie możliwe utworzenie wersji elektronicznej wniosku w SOWA EFS i przesłanie jej do Instytucji Ogłaszającej Nabór.
Informację o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu
Informacja o projektach zakwalifikowanych do IV etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru 6.13 typ 1
zip 208.40 KB
Informacja o projektach zakwalifikowanych do III etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru 6.13 typ 1
zip 210.32 KB
Informacja o projektach zakwalifikowanych do II etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru 6.13 typ 1
zip 212.29 KB
Dokumenty
-
pdf 105 stron 2.22 MBpdf 105 stron 2.22 MB
-
pdf 8 stron 200.87 KBpdf 8 stron 200.87 KBData publikacji 20.05.2024
-
zip 1.44 MBzip 1.44 MB
-
zip 3.59 MBzip 3.59 MB
Przydatne linki
-
23 kwietnia 2024 r. godz. 10:00
-
Instytucja Organizująca Nabór