Zaproszenie na konsultacje indywidualne dotyczące naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 5.4 Rozwój mieszkalnictwa wspomaganego i treningowego
W trakcie naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 5.4 nie planujemy organizacji szkolenia dla wnioskodawców. Zapraszamy Państwa za to na konsultacje indywidualne.
Konsultacje mogą odbywać się w dwóch formułach. Stacjonarnie, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie przy ul. Piłsudskiego 40, albo online.
W celu zarezerwowania terminu konsultacji prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny albo e-mailowy z pracownikami Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego.
Dane do kontaktu:
Joanna Kwiatek, tel. 91 452 86 39
Magdalena Ornat-Strutyńska, tel. 91 452 86 19
E-mail: wwrpo@wzp.pl
Szczegóły naboru
DLA KOGO
- Administracja publiczna
- Organizacje społeczne i związki wyznaniowe
Wnioski o dofinansowanie może/mogą składać:
- jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną,
- stowarzyszenia, porozumienia i związki jednostek samorządu terytorialnego,
- organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 oraz ust. 3 pkt 1-3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność w zakresie pomocy społecznej, pieczy zastępczej lub integracji i reintegracji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, które wg stanu na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie realizują zadania zlecone przez jednostkę samorządu terytorialnego polegające na prowadzeniu mieszkania wspomaganego/treningowego (na zasadach określonych w art. 25 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej).
Siedziba/oddział wnioskodawcy/partnera musi znajdować się na terenie województwa zachodniopomorskiego.
NA CO
-
Aktywizacja społeczna i zwalczanie ubóstwa
-
Inwestycję w infrastrukturę i wyposażenie
W naborze zaplanowano wsparcie dla jednego typu projektu: Rozwój mieszkalnictwa, w powiązaniu z procesem integracji społecznej w celu wsparcia m.in. osób z niepełnosprawnościami, osób w kryzysie bezdomności, osób starszych zależnych, osób opuszczających zakłady karne, osób i grup dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.
- Wsparcie mogą uzyskać inwestycje w zakresie tworzenia nowych i/lub wsparcia istniejących mieszkań wspomaganych i/lub treningowych, obejmujące roboty budowalne i/lub wyposażenie, połączone z procesem integracji społecznej.
- Realizacja projektu musi być zgodna ze standardami pomieszczeń w mieszkaniach treningowych i wspomaganych określonymi w rozporządzeniu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 30 października 2023 r. w sprawie mieszkań treningowych i wspomaganych.
- Wsparcie będzie możliwe, jeśli we wniosku o dofinansowanie wnioskodawca zaplanuje realizację usług społecznych powiązanych z projektem, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus lub innych środków.
Cel działania: poprawa dostępu do infrastruktury społecznej powiązanej z procesem integracji społecznej i przyczyniającej się do rozwoju usług opieki środowiskowej.
Szczegółowe warunki udzielenia wsparcia określa Regulamin wyboru projektów.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
- Szczegółowe informacje dotyczące procedury odwoławczej dostępne są w zapisach Regulaminu wyboru projektów.
Jak się ubiegać
Jak przygotować wniosek?
- Zapoznaj się z Regulaminem wyboru projektów i Szczegółowym Opisem Priorytetów
- Zapoznaj się z kryteriami wyboru projektów określonymi w Regulaminie wyboru projektów
- Przeczytaj instrukcję wypełniania wniosku dla naboru
- Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z Instytucją Organizującą Nabór lub Głównym Punktem Informacyjnym
JAK SKŁADAĆ WNIOSEK?
Złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami w aplikacji WOD2021.
Dokumenty
-
pdf 468.92 KBpdf 468.92 KBObowiązuje od 05.03.2025
-
zip 2.71 MBzip 2.71 MBObowiązuje od 05.03.2025